Kısaca Datacenter Altyapımız & Cloudef...

Lokal network için Cisco ve Juniper backbone switchler üzerinde yürütülmekte, alt ekipmanlar Layer2 tabanında servis vermektedir. Internet omurgası Juniper MX ve M serisi router cihazlar üzerinden sağlanmaktadır.

Türk Telekom , SüperOnline gibi Türkiye’nin en büyük alt yapı sağlayıcıları ile direk bağlantılara sahiptir.

Türk Telekom 2×10 Gbit – 2×1 Gbit (fiziksel yedekli olarak)

SüperOnline 2×10 Gbit (fiziksel yedekli olarak)

Aynı zamanda Türkiye içerisindeki en büyük erişim sağlayıcılar ile peering bağlantılarına sahiptir.

Data center içerisinde Juniper ISG network ekipmanları ile DDOS ve Botnet koruma ürünleri müşterilerimize sağlanmaktadır.

Cat6-UTP HF kablolar ile yapılan network kablolaması ile iç network performansı kusursuz hale getirilmiştir. Tüm fiber ve bakır kablo demetlerinin bağlanmasında kablolara olası zararların engellenmesi için tekstil bağlar kullanılmıştır.

Network trafiği, datacenter içinde bulunan sunucular 7/24 teknik personel tarafından izlenmekte, sunucularda oluşan herhangi bir arıza durumunda ilk müdahale müşteri istekleri doğrultusunda teknik ekip tarafından gerçekleştirilmektedir.

Tier III Veri Merkezi

Cloudef Co-Location
Cloudef Co-Location
Cloudef Co-Location
Cloudef Co-Location

Tier II Plus Veri Merkezi

Cloudef Co-Location
Cloudef Co-Location
Cloudef Co-Location
Cloudef Co-Location

Cloudef Network Barındırma Hat Ücretleri

10Mbps350.00 TL
50Mbps850.00 TL
100Mbps1050.00 TL
200Mbps1950.00 TL
250Mbps2550.00 TL
500Mbps4150.00 TL
1000Mbps6650.00 TL
5000Mbps19950.00 TL

Cloudef Firewall

Firewall , IPS (Intrusion Prevention System) ,VPN (Virtual Private Network) , VDOM (Virtual Domain) , WAF (Web Application Firewall) , DDoS Koruma , VPN (Virtual Private Network)

Firewall (Güvenlik Duvarı) servisi aynak/hedef IP, Protokol (UDP, TCP) ve Port bazlı olarak düzenleyebilirsiniz. Örneğin, Internet projenize erişim için HTTP-80 portu dışındaki tüm portları kapatabilir, geriye kalan tüm portlara sadece sabit IP adresli ofisinizden erişilecek şekilde işlem yapabilirsiniz. Ya da UDP portu üzerinden hiç işlem yapmıyorsanız olabilecek suistimallere karşı UDP protokolünü tamamen engelleyebilirsiniz. Her bir kural, servislerinizi daha güvenli, kararlı ve performanslı hale getirecektir.

Cloudef Kabin

Network Güvenlik Servisleri

Firewall , IPS (Intrusion Prevention System) ,VPN (Virtual Private Network) , VDOM (Virtual Domain) , WAF (Web Application Firewall) , DDoS Koruma , VPN (Virtual Private Network)

Firewall servislerimiz ile Port ve kaynak/hedef IP bazlı kurallar ile sunucularınıza doğru gelen trafiği düzenleyebilir, sunucularınıza dışarıdan gelebilecek 2.000’den fazla saldırı türüne karşı koruma sağlayabilirsiniz. Ayrıca SSL (Secure Socket Layer) veya IPsec (Internet Protocol Security) VPN (Virtual Private Network) ile sadece yetkili personelinizin sunucularınıza eriştiğinden emin olabilir ya da Radore’de bulunan sunucularınızı kendi ofis network’ünüze dahil edebilirsiniz. Uygulama-L7 katmanında ihtiyacınız olan gelişmiş Firewall ihtiyaçlarınızı Web Application Firewall (WAF) servisimiz ile karşılayabilirsiniz. DDoS koruma servisimiz ise web projelerinizin devamlı erişilebilir olduğundan emin olabileceğiniz seviyededir. Arzu ederseniz tüm bu işlemleri uzman NOC ekibimiz sizin adınıza uygular ya da VDOM veya VNSL servisi kapsamında sizin için oluşturulan kullanıcı bilgileriniz ile 7/24 sanal Firewall’unuzu kendiniz yönetebilirsiniz. Tamamen yedekli ve paylaşımlı donanımlar üzerinden verilen servislerimiz ile hizmete hızlı bir şekilde, ilk yatırım ve kurulum maliyeti olmadan sahip olabilirsiniz.