Cloud Container Server (Konteyner Sunucu)

Konteyner sunucularımızda kaynak ve maliyetlerinizi düşürürken tasarruf ve performansınızı arttırın!

Cloud Container Server Paket Fiyatları
Konteyner sunucular ile maliyetlerinizi minimize eder boşa kaynak kullanımının önüne geçersiniz!

Intel® Xeon® Processor E5620 8 Threads Cpu 4 GB ECC Ram 300 GB HDD 100 Mbps 5 Adet IP 100.00 TL / Sipariş
Intel® Xeon® Processor E5620 8 Threads Cpu 8 GB ECC Ram 450 GB HDD 100 Mbps 5 Adet IP 110.00 TL / Sipariş
Intel® Xeon® Processor E5620 8 Threads Cpu 12 GB ECC Ram 450 GB HDD 100 Mbps 5 Adet IP 130.00 TL / Sipariş
Intel® Xeon® Processor E5630 8 Threads Cpu 16 GB ECC Ram 600 GB HDD 100 Mbps 5 Adet IP 150.00 TL / Sipariş
Intel® Xeon® Processor E5630 8 Threads Cpu 24 GB ECC Ram 900 GB HDD 100 Mbps 5 Adet IP 170.00 TL / Sipariş

Konteyner Server Nedir? Neden Konteyner Server?
Konteyner server fiziksel bir cihaz üzerinde ortak çekirdek esasına dayalı sanallaştırma modelidir.

Bu modelde VM yerine CT oluşturulur çekirdekte ortak bulunan dosyalar OpenVZ üzerinde fark dosyalar konteyneriniz üzerindedir.Sistemde tüm kaynak belirlediğiniz kaynak değerleri üzerinde paylaşımlı kullanılmaktadır böylece kullanılmayan kaynak sadece rezerve edildiği için büyük tasarruf sağlanmaktadır.

Konteyner sisteminde uygun linux çekirdeğine sahip tüm işletim sistemlerini kullanmanız mümkündür bunlar Centos , Ubuntu , Debian , Fedora , OpenSuse vs gibi sistemler olmakla beraber Cern , Scientific , Funtoo gibi daha özelleştirilmiş sistemler olabilir.Ayrıca Turnkey gibi depolardan hazır indirebileceğiniz WordPress, Joomla , Drupal gibi son sistemler veya hazır bir web sunucusunu içinde barındıran sistemler de bulunmaktadır.

Windows , FreeBDS gibi işletim sistemlerinizi de Proxmox un VM özelliğini kullanarak sisteminize dahil etmeniz mümkündür.Proxmox hakkında detaylı bilgiye sayfada bulunan Porxmox sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Yeni bir CT oluşturmak sadece birkaç dakika! VM oluşturmak VM üzerine sistem kurmak gibi birçok zaman alıcı işi ortadan kaldıran konteyner sistemi ile baştan sona hazır bir konteyner oluşturmak sadece birkaç dakikanızı alır.

Konteyner Sunucuda Performans

Konteyner sistemi yapı mantığı ile Virtual Sunuculara oranla ciddi bir performans farklı yaratmaktadır.Proxmox 2016 verilerine göre CT olarak bölünmüş makineler eşdeğer sunucular üzerinde fiziksel bir sunucuya oranla yaklaşık sadece %3 performans kaybı yaşamaktadır.VDS mantığı ile sanallaştırılmış makinelerde bu oran %30 civarlarındadır.Aradaki fark kaydadeğer ciddi bir orandır ve CT sunucular ile beklenenden fazla performans almak mümkündür.

Performans değerleri disk , raid , IOPS gibi parametrelere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Konteyner İle Tasarruf

Konteyner yapısı gereği bir Hypervisor ve Guest OS a ihtiyaç duymaz bu kaynak tarafında ciddi tasarruf etmenizi sağlayacağından ekonomik olarak da daha düşük ölçekli çözümlere yönelebilmenize olanak sağlamaktadır.

Konteynerleriniz çalışırken rezerve ettiğiniz kaynak kapasitesi üzerinden değil kullandığı kaynak üzerinden tüketim yapmakta ve kullanılmayan miktarlar ortak kaynak havuzunuzda hazır bekletilmektedir.Siz bu kaynak ile yeni Konteynerler oluşturabilir ve toplam kaynağınızı en verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Zamandan Tasarruf! VM oluşturmak VM üzerine sistem kurmak gibi birçok zaman alıcı işi ortadan kaldıran konteyner sistemi ile baştan sona hazır bir konteyner oluşturmak sadece birkaç dakikanızı alır.

Proxmox Nedir?

Proxmox VE (Virtual Environment) GPLv2 lisansıyla dağıtılan, açık kaynaklı, Debian GNU Linux tabanlı ve kurumsal uygulamaları destekleyen bir sanallaştırma ortamıdır .Diğer sanallaştırma ürünlerinden farklı olarak, hem Container (OpenVZ) hem de Full Virtualization (KVM/Qemu Tam Sanallaştırma) desteklemektedir. Yine, diğer ürünlerin ücretli olarak sağlamış olduğu High Availability Cluster özelliği Proxmox ile ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Kullanıcı dostu web arayüzü üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde yönetilebilmektedir. Yedekleme, göç (live migration), yeniden yükleme, kümeleme (Cluster) ve Türkçe dil desteği bulunmaktadır. Birden fazla sunucu tek merkezden yönetilebilmekte ve istediğiniz sunucuda birkaç dakika içinde sanal makine kurabilmenize olanak vermektedir.

Sistemle gelen firewall özelliği sayesinde birçok hazır firewall kuralları uygulanabilmekte ve kendinize ait kurallar oluşturulabilmektedir.

Proxmox hakkında detaylı bilgiye www.proxmox.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Cloudef İstanbul Veri Merkezi Bağlantı Altyapısı

  • Cloudef Olarak İnternet Açısından Stratejik Bir Noktada Konumlanmış Olan İstanbul Lokasyonlu Veri Merkezi'nde Kendi Network ve Donanım Altyapımız İle Hizmet Vermekteyiz.Yedekli Fiber Altyapmız İle %99.9 Network Uptime Oranı İle 7/24 Kesintisiz Hizmet Sağlamaktayız. Internet omurgası Juniper MX ve M serisi router cihazlar üzerinden sağlanmaktadır. Türk Telekom, Türk Telekom International, Super Online, Vodafone, Aynı zamanda Türkiye içerisindeki en büyük erişim sağlayıcılar ve mobil operatörler ile peering bağlantılarına sahiptir. Data center içerisinde Juniper ISG network ekipmanları ile DDOS ve Botnet koruma ürünleri müşterilerimize sağlanmaktadır.